DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi

DHI Tekniği Saç Ekimi

Saç ekimi yöntemlerinden en popüler olan DHI saç ekimi ile, saç diplerinize herhangi bir cerrahi işlem uygulanmaz. DHI saç ekimi tekniğinde var olan saçınıza zarar verilmeden saç aralarındaki boşluklara odaklanılır. Plastik cerrahınızın temel isteği operasyon sonucunda sık ve doğal saçlara sahip olmanızdır. Klasik saç ekimi teknikleri olan FUE ve FUT tekniklerine oranla, operasyon sonrası iyileşme süreci çok daha hızlıdır. Özellikle kısa zamanda sonuç almak istiyorsanız bu yöntemi tercih etmelisiniz. Bu sayede günlük hayatınıza en kısa sürede dönüş yapabilirsiniz. DHI saç ekimi uygulamasında Choi pen (kalem) adı verilen kalem benzeri özel bir saç ekim aleti kullanır. Choi pen yöntemi ile saç kökleri teker teker ekilir. Bu sayede en doğal saç ekimi sonucu elde edilir.

İngilizce Direct Hair Implant kelimelerinin kısaltılmasıdır. Yani direk saç implantı demektir. Dhi saç ekimi tekniğinin en önemli özelliği dikiş, iz gibi uygulamalara gerek kalmadan yapılabilmesidir. Başın arka bölümünde bulunan saçlı deriden alınan greftlerin saçsız alana implant (yerleştirme) suretiyle uygulanması ile gerçekleştirilir. En büyük avantajı ise greftlerin hava ile temasının kısa sürmesi sebebiyle daha sağlıklı sonuç elde edilebilmesidir.

DHI Saç Ekimi Yönteminin Avantajları

* DHI Saç Ekimi yönteminin diğer yöntemlerden en büyük farkı ve en avantajlı yanı çok daha fazla kök nakline imkan vermesi sebebiyle daha fazla saçın çıkmasına olanak sağlamasıdır. Kesi yapılmadığı için saç derisinde uygulama yapılacak alan daha fazla olmakta ve santimetrekareye 75 ile 100 kök ekimine imkan sağlamaktadır.

* Kesi yapılmadığı için saçın çıkma yönünü belirlemek çok daha kolaydır. Bu uzayan saçların daha estetik ve doğal görünmesini sağlar.

* Çok ince uçlu iğnelerle uygulama yapıldığı için kafa derisinde hiçbir yara veya kesik izi oluşmaz. Bu yüzden operasyondan sonraki iyileşme süresi çok daha kısadır. Böylece ekilen saçların hemen kök salmaya ve uzamaya başlaması mümkün olur.

* Tek tek ve çok ince bir işçilikle uygulanması gerektiği için ancak uzman hekimler tarafından bilinir ve gerçekleştirilir. Bu da estetisyen adı altında hizmet veren, işi yeterince bilmeyen, tıbbi bilgisi olmayan insanlar tarafından uygulama yapılmasına, çeşitli sorunların çıkmasına engel olur.

* DHI Saç Ekimi ile uzayan saçların görünümü çok daha estetik ve doğal olmaktadır. Saçlarınızın doğal görünümüne en yakın uygulama olan bu yöntem ile orijinal saçlarınızın birebir aynısına yeniden kavuşursunuz.

* DHI Saç Ekimi yönteminde, eğer baş bölgenizde saçınız hiç kalmamışsa veya ekime uygun değillerse, vücudunuzun çeşitli bölgelerinden alınan kılların ekiminin yapılması da mümkün olmaktadır. Göğüs veya sakal kıllarınız ile de DHI Saç Ekimi yapılması mümkündür.

* Bu yöntemde saçlar çok ince uçlu iğneler aracılığı ile ve yönleri belirlenerek yerleştirildiği için kafa derisinde kanama oluşmaz. Ayrıca diğer tekniklerde saçın en az 3 gün yıkanmaması gerekirken, DHI Saç Ekimi yaptırırsanız, ertesi gün saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

* DHI Saç Ekimi sadece saç değil kaş, bıyık veya sakal ekimi için de uygulanabilmektedir.

 

DHI Saç Ekimi İle FUE Yöntemi Arasındaki Farklar

FUE Saç Ekimi yönteminde 1 santimetrekareye maksimum 30 greft yerleştirilebiliyorken, DHI Saç Ekimi ile bu sayı 100 e kadar çıkabilir.

* FUE yönteminde greftlerin yerleştirileceği yani ekim yapılacak alana kesiler açılması gerektiği için delik içinde kan pıhtılaşmaları görülür. Hatta kanamalar meydana gelebilir. Ancak DHI yönteminde mikron ölçüde yuvarlak delikler açılarak uygulama yapıldığı için kafa derisinde kanama görülmez. Cilt altına doğrudan greft yerleştirme ile yapılan bu uygulama sayesinde saç ekiminin başarısı yükselir.

* Kadınlarda yapılacak saç ekim işlemlerinde saçın kesilmesine gerek kalmadan uygulama gerçekleştirilebilir.

* DHI Saç Ekimi, kafa derisinde ekime elverişli saç yoksa göğüs yada sakal kıllarının da uygulanmasına imkan verir. FUE yönteminde ise sadece kafadan, ense bölgesinden alınan kıllar ile uygulama yapılabilmektedir.

* FUE yönteminde greftler alınarak ayrışmaya tabi tutuldukları için dışarıda daha fazla kaldığından her ekilen kök tutmayabilir. Ancak DHI tekniğinde saç alınır alınmaz uygulama yapıldığı için başarı oranı çok daha yüksektir. Ayrıca mikroskop altında tutulmadıkları için saç kökü ısı ve ışığa maruz kalmaz ve daha sağlıklı nakledilir.

* FUE tekniğinde kesi açılarak saç yerleştirildiği için saçın çıkma yönünde sapmalar görülebilir. Ancak DHI yönteminde böyle bir sorunla karşılaşılmaz. Saçın yönü net olarak belirlenebilir.

* DHI Saç Ekimi esnasında seanslar arasında hastanın beklemesi gerekmez. Çünkü greftler tek tek alınarak uygulanır. Birkaç parçaya bölünebilen seanslar farklı günlerde uygulanabilir. FUE tekniğinde ise greftler alınarak ayrışıma tabi tutulduğu için, hasta lokal anestezi altında birkaç saat beklemek zorunda kalmaktadır.

* Kafa derisinde yaralanma meydana gelmediği için iyileşme çok daha kısa sürede sağlanır. Dolayısı ile saçların çıkma süreci çok daha erken başlar.

* DHI Saç Ekimi sonrasında kullanılması gereken ilaçlar ve özel ürünler çok daha azdır. Bu yüzden ek masraf yapmaya gerek kalmadan operasyondan sonuç alınır.

* DHI yöntemi bu avantajlarının yanında, kullanılan iğnelerin tek seferlik olması ve çok pahalı olması sebebiyle FUE tekniğinden biraz daha pahalıya mal olur.

* Daha az anestezi ve ilaç gerektirdiğinden hastada istenmeyen komplikasyonların oluşması engellenmiş olur. Ayrıca kesi yapılmadığı için enfeksiyon riski yok denecek kadar azdır.

* Kafa derisinde çok çok ince iğnelerin batırılması esnasında neredeyse hiç acı hissedilmez.

* Ekim yapılan alandaki iyileşme en fazla 1 hafta sürer. Bundan sonra hasta başını ve saçlarını istediği sıklıkta yıkayabilir.

* İşlem tamamlanıp saçlar çıkmaya başladıktan sonra genel kurallara uyulduğu sürece saçlar hayat boyu çıkmaya devam eder.

 

SDY Hair Saç Sorunları

Saç Bakım ve Saç Ekim Hizmeti

Saç Sorunları Hizmetinde Aranan Destek

Saç Sorunları ve Çözümleri

Saç Bakım Tedavileri
SDY Hair Saç Sorunları ve Saç Ekim Hizmetleri
SDY Hair Saç Sorunları ve Saç Ekim Hizmeti SDY Hair Uzman Konya Saç Bakım Hizmeti SDY Hair Türkiye Saç Bakım Hizmeti SDY Hair Saç Sorunlarına Uzman Çözümler
SDY Hair Saç Sorunları Merkezi