PRP Saç Ekimi

PRP Saç Ekimi

PRP Saç Ekimi

Saç ekimi esnasında ve sonrasında uygulanan PRP ile iyileşme sürecinin hızlandırılması ve istenen sonuca hızlıca kavuşulması amaçlanır. PRP ile dökülmekte olan ve sağlığını yitirmeye başlamış saç kökleri yeniden güçlendirilir. Saçlar canlanır ve güçlenir. Saç dökülmesi azalır.

PRP’nin saç ekimi yapılan deri bölgesine de çok önemli faydaları vardır. Operasyon ardından kesi izleri ve yaralanmalar bir süre devam eder. Kırmızı noktalar ve kabuklanmalar oluşur. PRP ile birlikte bu yaşanan olumsuzluklar hızlıca giderilir. Saç derisi daha sağlıklı olur ve saçları besleme gücü artar.

Prp tedavisi uygulanacak hastanın kanından alınan 10 cc’lik miktar, özel bir makine içinde santrifüj edilerek kırmızı kısmı ile plazma kısmı birbirinden ayrılır. Kanda bulunan akyuvar, trombosit ve trombositlerin ihtiva ettiği büyüme faktörleri seyrelmiş yada saçsız bölgeye mikro iğneler yardımı ile enjekte edilir. Uygulamanın mantığı doku ve hücre yenilenmesine dayanır. Tüm uygulama 30 dakika sürer. Hiçbir acı hissedilmeyen bu yöntemde herhangi bir iz de kalmaz.
Kandan elde edilen PRP içeriği saç diplerine enjekte edilmek ve sürülmek suretiyle saçların canlanması ve yeniden çıkması sağlanır. Uygulamada hiçbir acı ve ağrı hissedilmemesi, herhangi bir iz kalmaması ve kişinin kendi kanından elde edilen bir maddenin enjekte edilmesi sebebiyle sıkça tercih edilen zararsız bir tedavi yöntemidir.

Birkaç kere yapılan uygulama ile hemen sonuç alınmaz. PRP saç tedavisi, diğer yöntemlere göre daha zararsız ve kolay bir uygulamadır ancak etkileri biraz daha geç ortaya çıkar. Bu yüzden sabırlı olmak gerekir. Saçlarda gürleşme, parlaklık ve dökülmenin durması ancak üçüncü seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Bu yüzden düzenli uygulanması ve periyotlara uyulması gerekir.
İlk tedavi seansından sonra en geç 1 yıl içinde yeniden uygulamanın yapılması gerekir. Çok küçük miktarlarda kan kullanılması sebebiyle kan kaybı veya azalması gibi görülmesine gerek yoktur. İnsan bünyesi uygulamada kullanılan 10 cc’lik kanı birkaç gün içinde telafi etmektedir. Bu yüzden uygulamanın periyodik olarak devam etmesi ve yılda bir yenilenmesi herhangi bir kan sorununa yol açmaz. Ancak genetik saç dökülmesi yaşayan kişilerin uygulamayı daha sık yenilemesi tavsiye edilmektedir.

 

Detaylar
SDY Hair Saç Sorunları Merkezi

PRP saç tedavisi
Uygulamasından birkaç hafta sonra saçlarda gürleşme ve parlaklık görülmeye başlar. Saç kalitesi artar ve dökülmeler azalır. Ancak PRP saç tedavisi kanser tedavisi gören, bebek emziren, cildinde enfeksiyon olan ve kan sulandırıcı ilaçlar kullanan kişilere uygulanmamalıdır.

PRP Destekli Saç Ekimi Yapılabilir Mi?
Saç ekiminde mezoterapi yönteminin destekleyici tedavi olarak uygulandığı bilinmektedir. PRP saç tedavisi de fue saç ekimi yönteminde destekleyici uygulama olarak başvurulan bir yöntemdir. Saç ekiminden sonraki iyileşme sürecini takiben 2 -3 haftalık aralarla 3 seans şeklinde PRP tedavisi uygulanarak saç ekiminin etkisi maksimal düzeye çıkarılır. Saç ekiminden sonra yapılan PRP tedavisi, özellikle 2. Seanstan sonra gözle görülür neticeler vermeye başlar.


PRP saç tedavisi yapıldıktan sonra en az 12 ay süre ile etkisi devam eder. Saç bakımı konusunda dikkatli davranılması halinde bu süre 18 aya kadar çıkabilir. Ancak PRP’nin ömür boyu kalıcı bir etkisi yoktur. Yılda bir kez uygulamanın tekrarlanması gerekir. Genetik saç dökülmelerinde bu süre 6 ay olarak önerilir. Ancak düzenli olarak tekrarlandığı sürece PRP saç tedavisinin olumlu etkileri çoğalarak devam edecektir.

PRP saç tedavisi hiçbir yan etki yaratmadan, etkili bir saç tedavisi yöntemidir. Kişinin şeker veya tansiyon hastası olması halinde dahi uygulanabilen güvenli bir tedavi şeklidir.

PRP diğer saç tedavi yöntemlerine göre çok daha kolay gerçekleştirilen ve ekonomik bir uygulamadır. Kısa sürede uygulanabilir olması, anestezi gerektirmemesi, kişinin kendi hücrelerinin kullanılması, yan etkisinin olmaması gibi pek çok artısı bulunur. Bu özelliklerine rağmen alınan sonuç beklentilerin çok üstünde olmaktadır.


PRP saç tedavisi ücretleri, uygulamanın yapıldığı merkeze ve uygulama sıklığına göre değişkenlik gösterir. Bu yüzden uygulamaya karar verdikten sonra bir araştırma yaparak en güvenli ve ekonomik merkezi bulmanız halinde daha kısa sürede sonuç alabilirsiniz. Bugün Türkiye’de PRP yöntemi ile saç ve cilt tedavisi yapan veya estetik uygulamalar gerçekleştiren çok sayıda merkez bulunmaktadır.

Ayrıca kan ile yapılan bir uygulama olduğu için kanda yapılan ayrıştırma işlemine uygun cihazların bulunması da şarttır. Çünkü kan farklı şekillerde de ayrışma işlemine tabi tutulabilir. Ancak PRP uygulaması için yapılması gereken ayrıştırma işlemi daha özel bir yöntem gerektirdiğinden, kullanılan cihazların bu iş için özel olarak geliştirilmiş nitelikli makineler olması önemlidir.

Saçlarınızda meydana gelen dökülme, seyrelme, cansızlaşma, matlaşma, yağlanma kepek gibi sorunlarınız için avuç dolusu para dökerek hiçbir işe yaramayan ürünleri satın almak yerine, PRP saç tedavisi yaptırarak kesin ve sağlıklı sonuçlar almanız mümkündür. Son yılların gözde saç tedavisi yöntemlerinden biri olan PRP uygulaması ile saçlarınızın eski sağlıklı günlerine kavuşması hiç te zor değil.

 

SDY Hair Saç Sorunları

Saç Bakım ve Saç Ekim Hizmeti

Saç Sorunları Hizmetinde Aranan Destek

Saç Sorunları ve Çözümleri

Saç Bakım Tedavileri
SDY Hair Saç Sorunları ve Saç Ekim Hizmetleri
SDY Hair Saç Sorunları ve Saç Ekim Hizmeti SDY Hair Uzman Konya Saç Bakım Hizmeti SDY Hair Türkiye Saç Bakım Hizmeti SDY Hair Saç Sorunlarına Uzman Çözümler
SDY Hair Saç Sorunları Merkezi