Operasyon Sonrası

Operasyon Sonrası

Operasyon Sonrası

SAÇ EKİM OPERASYONU SONRASI UYULMASI GEREKEN TEDAVİ SÜRECİ

1.Saç ektirildiği unutulmamalıdır. Operasyon sonrası kesinlikle sigara içilmemelidir aksi taktirde tansiyon düşer ve bayılırsınız.
2.Yapılan fileli bandajdan kan sızıntıları olabilir, yatarken yastığa, yastık kirlenmesin diye havlu yerleştirebilirsiniz.
3.Başınızı hiçbir şekilde bir yere çarpmamalısınız. Ekili saçların alındığı yer, elle oynanamamalıdır.
4.Saç ekimi operasyonundan sonra, ilk 10-15 gün egzersiz/spor yapılmamalıdır. Buna ilk 2 gün cinsel ilişki dahildir.
5.Saç ekimi gününden itibaren 4 hafta saç derinizin iyileşmesini geciktirecek güçlü güneş ışınlarından ve travma oluşturacak olaylardan kaçınmalı, sauna, solaryum, hamam, deniz ve topa kafa vurma gibi faaliyetlerden sakınılmalıdır.
6.Saç ekimi yaptırıldıktan sonra, 45 gün boyunca saç ekili bölgede, boya, jöle, kına gibi herhangi bir kozmetik kullanılmamalıdır.
7.Saç ekimi yapılan bölge kaşınmamalı ve kurumuş kan kabukları kopartılmamalıdır. Unutulmamalıdır ki kaşınma iyileşme sürecidir. Dayanılamayan kaşınma durumunda duş alınması ve yıkama önerilir. Ek olarak doktora danışmaktan çekinmeyiniz.
8.Saç ekimi tarihinden itibaren 2 ile 6 hafta arasında, ekim yapılan saçlar dökülür 3-4-5 ay sonra çıkmaya başlar; saçlar, dökülüyor diye telaşlanılmamalıdır. Özellikle yağlı saçlarda, bazı kişilerde, cilt dokusundan kaynaklanan yapısal durumlardan dolayı saç çıkma işlemi 5-6 ay sonra olabilmektedir. Yıkama esnasında kurumuş kabuklarla saçların dökülmesi normaldir.
9.Saç ekim operasyonundan sonra eğer kirli ve tozlu ortamlarda çalışılması gerikiryorsa, ilk üç gün kafaya bone takılmalıdır. Kesinlikle 45 gün ekili saçlara temas edecek şekilde bere yada benzeri şeyler takılmamalıdır.
10.Saç ekili bölge yıkandıktan sonra, saçınızı doğal olarak kurutunuz. Kurutma makinası kullanmayınız.
11.Saç ekimi esnasında yapılan anestezi ile birlikte vücuda enjekte edilen serum, 3. Günü alında; alında 4. Ve 5. Günlerde göz kapaklarında şişlik ve ödem yapabilir, telaşlanılmamalıdır. Bu olay, doğal bir süreçtir. Bu süreç 5-6 günlerde kendiliğinden geçecektir. Bu sürecin oluşmaması ve/veya erken iyileşmesi için şişlik olan bölgeye buz tatbik edilmeli ve bol miktarda su alınmalıdır. Ayrıca bilgisyardan uzak durulmalıdır. Eğer ilk iki gün sırt üstü yatılırsa bu şişkinlik olmaz. Saç ekimi operasyonu bölgesinde 2-3 ay arasında, kıl dönmesinden dolayı sivilce şeklinde irin ya da sertlik oluşabilir. Elle sıkılıp patlatılmamalıdır. Bir steril enjektör iğne ucuyla kılın çıkmasına yardımcı olunabilir. Yada, sivilce olan yer, iğne ucuyla delinerek sıkılır. Doktora danışmaktan çekinmeyiniz. Antibiyotik (Aksef 500 mg tb. 12 saatte bir adet) kullanmanız gerekebilir.
12.15 gün sonra normal yıkama işlemine geçilmelidir. Eskiden nasıl yıkama işlemi yapılıyorsa o şekilde devam edilmelidir.
13.3-4a ay sonra kontrol amaçlı uğrama imkanınız varsa kliniğimize uğrayınız.

SDY Hair Saç Sorunları

Saç Bakım ve Saç Ekim Hizmeti

Saç Sorunları Hizmetinde Aranan Destek

Saç Sorunları ve Çözümleri

Saç Bakım Tedavileri
SDY Hair Saç Sorunları ve Saç Ekim Hizmetleri
SDY Hair Saç Sorunları ve Saç Ekim Hizmeti SDY Hair Uzman Konya Saç Bakım Hizmeti SDY Hair Türkiye Saç Bakım Hizmeti SDY Hair Saç Sorunlarına Uzman Çözümler
SDY Hair Saç Sorunları Merkezi