Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Özellikle saç köklerinin yerleştirileceği kanalların yönleri kişinin daha önceki saçlarının çıkış yönü doğrultusunda ve çıkış açısında açılmış ise ekilen saç doğal görünür. Ayrıca ön saç çizgisi girintili çıkıntılı bir şekilde planlanır ve ön 1-2 sıra boyunca tekli kökler kullanıldığında sonuç doğala son derece yakın olacaktır. Ayrıca kökler mümkün olan en ince mikromotor uçları ile toplanmalıdır.
FUE tekniği ile saç ekimi yapılacak olan kişiler saçlarının 0,3 mm kadar kısaltılacağını bilerek ona göre iş ya da sosyal ortamlarından izin almalıdırlar. Saç ekiminden 3 gün önce alkol, 7 – 10 gün önce kanı sulandıran aspirin vb. ilaçlar alınmamalıdır. Saç ekimi işlemine önden düğmeli giysiler giyerek gelmeniz tavsiye edilir. Gömlek , yelek , ceket tarzı kıyafetler giymeniz önerilir. Ya da başınızdan kolay geçecek geniş yakalı kıyafetler önerilir. İşlem tek seansta aynı gün içinde tamamlanmaktadır.
Saç ekimi sonrası enfeksiyon olmaması için tedbir amaçlı antibiotik tablet (5 gün) , şişlik azaltıcı tablet (3 gün ) kullanmanızı öneriyoruz. Ağrı kesici tableti ise işlem sonrası sadece 1 veya 2 kez almanız yeterlidir.
Doktorunuz size operasyon sonrasında ayrıntılı bir şekilde nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacak ve size vermiş olduğu dosyanızda da yazılı olarak yer alacaktır.
Normal beslenmenize devam etmenizi tavsiye ediyoruz . Az tuzlu beslenmeniz fazla şişlik oluşmaması açısından yardımcı olabilir.
İlk 10 gün çok önemlidir. Ekim yapılan bölgeyi çarpma ve darbelere karşı korumalısınız. Çünkü yeni ekilen saç kökleri çok hassastır.
İki hafta sonra ağır olmayan sporları yapabilirsiniz (yürüyüş , hafif koşu gibi). Altı haftadan sonra ağırlık kaldırabilir, futbol oynayabilirsiniz (topa kafa atmamak şartı ile).
Üç hafta sonra denize girebilirsiniz fakat ekim yapılan bölgeyi güneşin yakıcı etkisinden korumalısınız. Saunaya 2 ay sonra girebilirsiniz. Saç ekimi sonrası güneş korumasına çok önem veriyoruz. Saçlı deride kızarıklık olduğu dönemde özellikle güneş ışınlarına maruz kalmamak gereklidir. Güneş korumasını basitçe bir şapka veya bandana ile sağlayabiliriz. Ayrıca yüksek faktörlü güneş kremleri de kullanılabilir. Saçlarınız yeterli bir uzunluğa geldiğinde saçlı deriniz güneşten korunmaya başlayacaktır.
En erken 6 – 7 ay sonra ikinci bir ekim yapılabilir. Biz yine de hastalarımızın 1 yıl beklemelerini öneriyoruz. Çünkü en son halini en erken bir yılda almaktadır ve özellikle tepe bölgesindeki saçların randımanlı bir şekilde çıkması bir yılı bulmaktadır. Bunun yanında donör alanda bir yılda kendini tam anlamıyla toparlamaktadır.
Verici bölgede saçlarınız olması durumunda istediğiniz kadar saç ekimi yaptırabilirsininiz. Açıklığın çok fazla olmadığı kişilerde tek seans yeterli olmaktadır. Açıklığın durumuna göre ikinci veya üçüncü seans sıklaştırma işlemleri yapılabilmektedir. Burada en önemli kriter donör alanda yeterli saçınızın olmasıdır.
Saç köklerinin alınacağı bölgede doktorunuz ile olan görüşmenizde bir sıkıntı yok ise kişi istediği kadar saç ekimi yaptırabilir.
Ekilen saçlarınız sizin kendi doğal saçlarınızdır. Daha önceki saçlarınıza nasıl bakım yapıyorsanız aynı şekilde devam edebilir ve istediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

3 aşamadan oluşmaktadır.

1. Aşama: Saç köklerinin alınması ; mikromotorlu FUE yöntemi ile başınızın arka kısmındaki dökülmeme özelliği olan saçlarınızdan alınacaktır. Ortalama 3 saat sürmektedir.

2. Aşama : Saç köklerinin ekileceği bölgeye kanalların açılması. Uygun açı ve doğrultuda , planlandığı sıklıkta açılmalıdır. Ortalama 1 saat sürmektedir.

3. Aşama : Açılan kanallara ekim işleminin yapılması . Ortalama 3 saat sürmektedir. Dört bin greftlik bir ekim ortalama 7 saat sürmektedir.

Saç ekiminde beklenti gerçekçi olmalıdır. Hastamızın beklentisi ile elde edilecek görünüm arasında bir paralellik sağlanması şarttır. Bu nedenle saç ekimi yaptıracak olan kişiye daha önce ekim yapılan hastaların fotoğrafları ve ekilen greft sayıları açıkça belirtilmeli ve kişiye bağlı faktörler (saç rengi , saç teli kalınlığı, açıklığın miktarı vb ) detaylı olarak konuşulmalıdır. Ekim yapacak doktor ile ekim yaptıracak kişi arasında işlemin ve sonucun nasıl olacağı ile ilgili ortak bir karara varmaları gerekmektedir.
Biz uygun olan süreye 1 hafta diyoruz fakat bu karar tamamen size kalmıştır. Ekim yapılan alanı bir şapka yardımı ile gizleyerek, ekimin ertesi günü dahi işinize devam edebilirsiniz.
Genetik olarak sizin saçlarınız dökülecek ise açıkçası yapacak pek fazla bir şey yoktur. Sadece dökülmeyi geciktirici bir takım FDA onaylı ürünler ile saç dökülmenizi azaltabilirsiniz. Saç ekimi işleminden sonra kullanımını önerdiğimiz Minoxil vb losynlar bulunmaktadır. Ayrıca destek tedavi olarak saç mezoterapisi ve PRP uygulaması yapılabilir. Fakat bu tedavilerle saç dökülmesinin durdurulması kesin olarak mümkün değildir.
Kesinlikle hayır. Baş ağrısının diğer sebepleri araştırılmalıdır. Başka bir nedene bağlı baş ağrıları olabilir.
FUT tekniğinde konusunda uzman olmayan doktorların enseden kesme yöntemi ile saç köklerini alırken o bölgedeki sinir uçlarını da kesmeleri sonucu kişinin ense bölgesinde uzun yıllar süren hissizlik durumu ortaya çıkmaktadır. FUE sonrası, yapılan lokal anesteziklere (uyuşmayı sağlamak için yapılan ilaçlar) bağlı olarak bir his azalması olur. Bu geçici bir durumdur.
Ensenizdeki saçların yoğunluğu, saç açıklığınızın ne kadar olduğu gibi faktörler ekilen saçların sık yada seyrek olmasına neden olmaktadır.
İki kulak arası, ense bölgesi bizim için saç ekiminde en önemli verici alanı oluşturmaktadır. Göğüs, sırt ya da diğer bölgelerden aldığımız kılların tamamı hiç bir zaman yeterli olmazlar. Saçlı deriden alınan köklerle vücut kıllarının aynı yapıda ve kalitede olması mümkün değildir. Göğüsten ve diğer bölgelerden alınan kıllar sadece biraz daha saçlı bir görüntü oluşturmamızı sağlar. Belli bir ömürleri vardır (5 – 10 yıl gibi), donör alanlarında görünür iz kalabilir , çok geniş alanları uyuşturmak gerekir.
Tabii ki kullanabilirsiniz. Bilinenin aksine bu ürünler saçlarınıza pek fazla zarar vermezler. Sadece yatmadan önce saçlarınızı yıkamanız gerekmektedir . Ayrıca aşırı bir şekilde saçlarınıza özellikle saç köklerinize sürmemeniz gerekmektedir.

SDY Hair Saç Sorunları

Saç Bakım ve Saç Ekim Hizmeti

Saç Sorunları Hizmetinde Aranan Destek

Saç Sorunları ve Çözümleri

Saç Bakım Tedavileri
SDY Hair Saç Sorunları ve Saç Ekim Hizmetleri
SDY Hair Saç Sorunları ve Saç Ekim Hizmeti SDY Hair Uzman Konya Saç Bakım Hizmeti SDY Hair Türkiye Saç Bakım Hizmeti SDY Hair Saç Sorunlarına Uzman Çözümler
SDY Hair Saç Sorunları Merkezi