FUE Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

Fue Tekniği günümüzde en fazla kullanılan saç ekim yöntemidir. Son derece kolay ve konforlu bir uygulamayla yapıldığından, iz bırakmadığından dolayı herkes tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Saçların alınacağı donör sahadan saç köklerinin tek tek alınmasıyla başlayan uygulama, bu saç köklerinin saçsız ya da saçların seyrelmiş olduğu alana ekilmesiyle tamamlanır. Bu işlemler yapılmadan önce hastalara anestezi uygulaması yapıldığından, herhangi bir acı duyma gibi bir sorun yaşanmaz. Uygulama bölgesel yani lokal anestezi olarak yapıldığından, ağrı ya da acı duyulması mümkün değildir. Çok nadir bazı kişilerde anestezinin etkisi geçtiğinde, hafif sızlama şeklinde ağrı duyulabilir. Bunlarda basit ağrı kesici ilaçlarla giderilebilir.

* Yurtdışından gelip, otelde kalmak istemeyen hastalar hariç bütün hastalar operasyon sonrası taburcu edilir. Hastanede yatmalarına gerek yoktur. Dokunun alındığı bölüm özel bir sargı yapılır. Böylece dış bölge ile temasın kesilmesi estetik bir şekilde sağlanmış olur.

* Operasyon günü ve sonraki gün dışarı çıkılmaması ve evde istirahat edilmesi önemlidir. Çok gerekli olmadığı sürece hasta başka bir işle meşgul olmamalıdır. Ancak başını önüne eğmemek kaydıyla masabaşı işler, bilgisayar kullanımı gibi yorucu olmayan elzem işler varsa bunlar yapılabilir.

* İlk yıkamanın hastane ve klinikte uzmanlarca kontrol edildikten sonra yapılmasında fayda vardır. Operasyondan en erken 24 saat, en geç 72 saat sonra yıkamanın yapılması gerekmektedir. Öncelikle saç ekim sahası üzerine bir miktar yumuşatıcı losyon sürülmeli ve bu losyon 20-45 dakika bekletilmelidir. Kurumuş kanları yumuşatması için yapılan bu işlemden sonra saçlar ılık bir su ile durulanır ve losyondan arındırılır. Ardından özel medikal bir şampuan avuç veya saçın diğer bölgelerinde köpürtülüp hem ekim hem alım sahası yıkanır. Yıkama parmak uçları ve avuç ayası ile olmalı ve asla tırnaklar kullanılmamalıdır. Yıkama bittikten sonra kağıt bir havlu ile saç hiçbir şekilde ovalanmadan sadece nemi alınarak kurulanmalıdır.Her geçen gün yıkamanın dozu biraz daha arttırılmalı ve ortalama 7-10 gün sonra saçlı deride hiçbir kabuk, tortu, kurumuş kanlar kalmamalıdır. Her gün bu işlem tekrarlanmalı ve 15. Günden itibaren normal yıkama alışkanlığına dönülmelidir. 15. Günden itibaren hasta arzu ederse her gün saçlarını yıkamaya devam edebilir veya daha seyrek yıkayabilir. Bir günde birden fazla kez duş alınabilir ancak saçları birden çok kez şampuanlamak önerilmemektedir.

FUE yöntemi

* 2004 yılından beri kullanılan en son tekniktir.

* Eski yönteme göre hem hasta, hem de hekim için çok daha konforlu bir operasyondur.

* Teknolojik gelişmelere açık bir teknik olması dolayısıyla her geçen gün teknolojinin nimetlerinden biraz daha faydalanmaktadır.

* Kullanılan motor ve uçlar sayesinde operasyon süresi FUT a göre çok daha kısadır.

* Herhangi bir kesi yapılmadığı için hastanın ikna olma ve operasyon esnasında kendini rahat hissetme olasılığı çok daha yüksektir.

* Köklerin ayrıştırılması için ekstra zaman harcamaya gerek yoktur.

* Dikiş atılmadığından, yaklaşık 15 günü bulan pansuman süreleri yerine FUE tekniğinde sadece 3 günlük pansuman yeterlidir.

* Tek bir seansta 2500-3000 greft (ortalama 6000-6500 saç teli ) nakledilebilir.

* FUE, FUT tekniğinden farklı olarak iz bırakmaz.

* FUE, birden fazla seans yapmaya ve fazla sayıda greft almaya müsaittir.

* FUE de hastaların %85 inin açıklığı tek bir seansla kapatılır. Sadece %15 lik bir hasta grubu için ikinci seans gerekebilir.

* FUE de operasyon süresi daha kısadır (ortalama 5 saat). Greftlerin ayrıştırılması için ekstra bir zamana gerek kalmaz.

* FUE tekniğinde alınan temiz ve artıklarından arındırılmış köklerdir, dolayısıyla daha küçük kanallar açmak mümkündür. Bu sayede ekim sahasında iz kalmamış olur.

* Hasta kafasında sargı olmadan, gündelik şapkası ile taburcu edilir.

* Hasta ertesi gün ofis işlerini yapabilir duruma gelir.

* İlk yıkamadan hemen sonra da (yaklaşık 36 saat sonra) hastanın işinin başına dönmesi mümkündür. Bu süre FUT tekniğinde çok daha uzundur.

 

SDY Hair Saç Sorunları

Saç Bakım ve Saç Ekim Hizmeti

Saç Sorunları Hizmetinde Aranan Destek

Saç Sorunları ve Çözümleri

Saç Bakım Tedavileri
SDY Hair Saç Sorunları ve Saç Ekim Hizmetleri
SDY Hair Saç Sorunları ve Saç Ekim Hizmeti SDY Hair Uzman Konya Saç Bakım Hizmeti SDY Hair Türkiye Saç Bakım Hizmeti SDY Hair Saç Sorunlarına Uzman Çözümler
SDY Hair Saç Sorunları Merkezi